Rejestrowanie spółek bez notariusza

Rejestrowanie spółek bez notariusza możliwe jest dzięki specjalnej platformie teleinformatycznej udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości na początku 2012 roku. Zakładanie spółek przez internet jest idealnym sposobem na szybkie rozpoczęcie prowadzenia własnej firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Obecnie spółka z o.o. jest jedną z najchętniej wybieranych form prawnych przez polskich przedsiębiorców. Jej prowadzenie niesie ze sobą liczne korzyści dla przedsiębiorcy. Funkcjonowanie spółki z o.o. zawarte jest w przepisach Kodeksu spółek handlowych.

Rejestrowanie spółek bez notariusza pozwala znacznie ograniczyć koszty związane z założeniem działalności. Dokumenty nie są tworzone w formie aktu notarialnego, jak ma to miejsce podczas tradycyjnej rejestracji lecz na podstawie wzorów dostępnych na stronie. Zadaniem przedsiębiorcy jest wprowadzenie danych zakładanej spółki oraz podpisanie wygenerowanych dokumentów za pomocą profilu zaufanego ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Rejestrowanie spółek bez notariusza trwa maksymalnie dobę od chwili przesłania dokumentów do wybranego sądu rejonowego. Należy jednak pamiętać, że zakładając spółkę online kapitał zakładowy można pokryć jedynie wkładami pieniężnymi.

Interesuje Państwa założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Oferujemy profesjonalną pomoc na każdym etapie rejestracji firmy w tej formie. Zapraszamy do kontaktu przedsiębiorców z całej Polski. Gwarantujemy satysfakcję ze współpracy.