Rejestrowanie spółek z o.o. bez notariusza

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością najczęściej wybierane są przez osoby, które planują prowadzenie dużego przedsiębiorstwa. Prowadzenie firmy w tej formie posiada wiele zalet. Spółka z o.o. jest spółką kapitałową, działa w oparciu o przepisy Kodeksu Spółek Handlowych. Rejestracja firmy w tej formie również uregulowana jest w tym kodeksie. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać założona w sposób tradycyjny w urzędzie lub w sposób uproszczony przez Internet bez udziału notariusza.

Rejestrowanie spółek z o.o. bez notariusza odbywa się w serwisie internetowym utworzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Możliwość zakładania spółki przez Internet istnieje od początku 2012 roku. Spółka zostaje założona po upływie maksymalnie 24 godzin od chwili przesłania wniosku do wybranego sądu rejonowego. Rejestrowanie spółek z o.o. bez notariusza pozwala na znaczne ograniczenie kosztów. Wszystkie dokumenty tworzone są na platformie, po wybraniu wzoru oraz wprowadzeniu danych dotyczących zakładanej działalności. Dokumenty przedsiębiorca może podpisać za pomocą profilu zaufanego ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Rejestrowanie spółek z o.o. bez notariusza to świetny sposób na rozpoczęcie własnej działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Szybki czas rejestracji spółki już po kilku dniach pozwala cieszyć się prowadzeniem biznesu. Należy jednak pamiętać, że zakładając spółkę z o.o. online kapitał zakładowy można pokryć jedynie wkładami pieniężnymi.