Sp z o.o. a ZUS

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością stanowi jedną z najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej. Wpływa na to wiele czynników, między innymi niewielki kapitał zakładowy wynoszący 5 000 zł, możliwa szybka i łatwa rejestracja przez Internet, a także całkowicie ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki.

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie jednak sprawy z jeszcze jednego, zasadniczego przywileju, jaki gwarantuje ta forma biznesu. Jeżeli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiada minimum dwóch wspólników wówczas zwolniona jest ona z konieczności opłacania składek na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Sp z o.o. a ZUS to ogromna szansa rozwojowa dla przedsiębiorstw, gdyż ogranicza ogromne składki ubezpieczeniowe, z którymi comiesięcznie musi zmagać się właściciel.

Decydując się na otwarcie firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, należy dokładnie przeanalizować także inne aspekty prowadzenia takiego podmiotu.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga bowiem prowadzenia księgowości pełnej. Jest to bardzo skomplikowany system ewidencji zdarzeń gospodarczy, który wymaga specjalistycznej opieki księgowej. Z tego też powodu przedsiębiorca ma obowiązek przekazania swojej dokumentacji profesjonalnym księgowym. Wiąże się to z dodatkowymi opłatami, które znacząco obciążają firmowy budżet.
Zachęcamy do skorzystania z usług naszych specjalistów, którzy szczegółowo wyjaśnią kwestię pomiędzy sp z o.o. a ZUS oraz pomogą rozważyć najkorzystniejsze rozwiązania dla optymalizacji kosztów Państwa firmy.