Sp z o.o. na sprzedaż

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form do prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki swoim cechom czyli ograniczonej odpowiedzialności majątkowej wspólników oraz stosunkowo niskim kosztom założenia stanowi atrakcyjną ofertę dla wielu. Choć jest tak korzystna do prowadzenia działalności to jej założenie nie należy do najłatwiejszych czynności.

Założenie sp z o.o. składa się z trzech najważniejszych etapów. Stanowią je: sporządzenie umowy spółki w formie aktu notarialnego, zebranie kapitału początkowego w wysokości nie niższej niż ustalona w przepisach, rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym. Przeprowadzenie każdego z nich wiąże się z licznymi obowiązkami, które musi spełnić przedsiębiorca.

Rozwiązaniem dla osób, które pragną rozpocząć działalność gospodarczą, a nie chcą samodzielnie przeprowadzać jej rejestracji jest możliwość zakupu gotowej spółki. Sp z o.o. na sprzedaż to przedsiębiorstwo, które przeszło już wszystkie procedury rejestracyjne. Posiada więc niezbędne dokumenty takie jak umowa czy potwierdzenie wpisu do KRS, a także NIP oraz REGON. Niektóre z oferowanych do sprzedaży spółek posiadają zgłoszenia do VAT lub utworzone konta bankowe, co stanowi dodatkową wygodę dla przedsiębiorcy, gdyż również tymi sprawami nie musi się zajmować. Sp. z o.o. na sprzedaż nie posiadają żadnych zobowiązań co często obawia przyszłych nabywców. Spółka taka nigdy nie prowadziła działalności od czasu rejestracji, więc nie posiada długów, skąd bierze się określenie,że jest czystą spółką.

Korzyścią z nabycia gotowej, czystej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oprócz zalet wynikających z jej cech jest szybkość rozpoczęcia działalności gospodarczej. Dzieje się tak ponieważ, proces ten w porównaniu do tradycyjnej rejestracji firmy trwa znacznie krócej. Wystarczy bowiem spisać umowę kupna na mocy której staje się właścicielem wszystkich jej udziałów, a następnie dokonać zmian danych w KRS. Po zakończeniu tych czynności trwających kilka dni lub krócej można rozpocząć swój biznes.