Spółka z o.o. bez aktu notarialnego

Obecnie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najchętniej wybieranych form prawnych do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Cieszy się ona popularnością, ponieważ jej prowadzenie jest bardzo korzystne dla przedsiębiorcy.

Dużą zaletą jest możliwość rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością bez konieczności udziału notariusza. Spółka z o.o. bez aktu notarialnego zakładana jest na specjalnej platformie teleinformatycznej, która została udostępniona przedsiębiorcom na początku 2012 roku. Udział notariusza nie jest obowiązkowy, ponieważ umowa spółki oraz inne dokumenty tworzone są na podstawie wzorów udostępnionych na stronie. Przedsiębiorca musi założyć konto na platformie oraz wprowadzić dane zakładanej spółki. Dokumenty muszą zostać podpisane za pomocą profilu zaufanego ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Założenie spółki w ten sposób pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Rejestracja spółki z o.o. odbywa się w maksymalnie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do wybranego przez przedsiębiorcę sądu rejonowego. Należy jednak wiedzieć, że zakładając spółkę w ten sposób kapitał zakładowy, którego minimalna wysokość wynosi 5.000 złotych może zostać pokryty jedynie wkładami pieniężnymi.

Interesuje Państwa rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością bez udziału notariusza? Oferujemy kompleksową pomoc w założeniu firmy w tej formie oraz w doborze numerów PKD, odpowiednich do profilu działalności. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu.