Spółka z o.o. dla cudzoziemców w Polsce

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest formą prawną przedsiębiorstwa utworzoną przez jedną lub więcej osób, które zobowiązują się między sobą do poprowadzenia przedsiębiorstwa w określonym zakresie. Jest ona ogromnie popularna w Polsce, jak i innych krajach Unii Europejskiej.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może być utworzona przez niemal każdego bez względu na kraj swojego pochodzenia. Wyjątek stanowi wyłącznie inna jednoosobowa spółka z o.o.. Co więcej, cel prowadzonej spółki również może być dowolny, oczywiście o ile jest on zgodny z przepisami polskiego prawa.

Decydując się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialności wspólnicy zobowiązują się do wniesienia wkładów w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest niestety niezwykle problematyczne. Rejestracja jest długa i wymaga odwiedzenia poszczególnych urzędów w celu złożenia w nich wielu wniosków i formularzy, które oczywiście musi wcześniej uzupełnić przedsiębiorca. Dopełnienie wszelkich formalności sprawia, że założenie spółki z o.o. w Polsce trwa średnio około 3, 4 tygodni.

W przypadku osób z zagranicy ogromnym utrudnieniem jest również bariera językowa. Językiem urzędowym na terenie naszego kraju jest język polski toteż to właśnie w nim należy sporządzić dokumentację. Na szczęście niedogodności związane z rejestracją spółki z o.o., także w przypadku obcokrajowców można zniwelować, szansę na to daje zakup gotowej spółki. Spółka z o.o. dla cudzoziemców w Polsce to podmiot, który jest w pełni przygotowany aby zagraniczny przedsiębiorca mógł natychmiast poprowadzić pod sobą działalność na terenie Rzeczypospolitej Polski. Jeżeli są Państwo zainteresowani zachęcamy do kontaktu!