Spółki Warszawa

Gotowe spółki z o.o., które można kupić, cieszą się rosnącą popularnością wśród przedsiębiorców. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie bywa niezwykle korzystne.

Gotowe spółki Warszawa – jakie zalety może mieć taki sposób na rozpoczęcie działalności?

Przede wszystkim, takie rozwiązanie jest zdecydowanie szybsze od tradycyjnej rejestracji, która może potrwać nawet kilka tygodni. Dzięki temu, że kupują Państwo gotową spółkę, może ona stać się Waszą własnością nawet w kilka dni.

Szukając gotowej spółki można natknąć się na ogłoszenia, w których oferowane są spółki “świeże” oraz “stażowe”. Czym one różnią się od siebie?

Spółki świeże zostały założone stosunkowo niedawno, za to spółki stażowe mogą istnieć już od kilku miesięcy, a nawet lat. Co ciekawe, staż spółki z o.o. nie musi iść w parze z jej historią. Mimo tego, że podmiot gospodarczy funkcjonuje od dłuższego czasu, może nie prowadzić w tym czasie żadnej działalności. W taki sposób funkcjonują czyste spółki – są zakładane, a następnie czekają, aż odkupi je nowy właściciel. Przez cały ten czas ich założyciel opłaca za nie odpowiednie podatki, dlatego zazwyczaj stażowe spółki są droższe, niż nowe.

Osoby, które po raz pierwszy zetknęły się z tematem sprzedaży spółek, często mają wątpliwości, czy jest to procedura legalna. Odpowiadając na to pytanie – jest to jak najbardziej legalny sposób na rozpoczęcie działalności. Korzystając z usług sprawdzonego biura, które może pochwalić się bogatym doświadczeniem i grupą zadowolonych klientów, mogą być Państwo pewni że są bezpieczni na każdym etapie procesu kupna spółki.