Sporządzenie umowy spółki

Planując otworzenie własnej działalności gospodarczej musisz pamiętać o tym, że niezależnie jaką formę spółki wybierzesz to sporządzenie umowy spółki jest ważnym obowiązkiem. To umowa spółki jest źródłem zasad jej funkcjonowania. Jeżeli coś w firmie nie jest tak jak powinno, to warto zajrzeć do umowy spółki, która z pewnością wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Najczęściej sporządzenie umowy spółki wiąże się z wizytą u notariusza, czyli dodatkowymi opłatami. Jednak nie można pominąć tego etapu rejestracji spółki, gdyż nie spełniając tego wymogu nie będzie można przejść do dalszego etapu. Tak więc poświęcenie czasu na sporządzenie umowy spółki nie jest czasem zmarnowanym, bo to przybliża nas do prowadzenia własnej firmy. Ważne jest to, aby umowa została zawarta w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. W innym przypadku będzie ona nieważna, co może przynieść duże kłopoty.

Obawiasz się, ze Twoja umowa nie będzie zgodna z prawem? Boisz się, że zapomnisz o czymś w niej wspomnieć? Nie martw się! Nasza firma służy Ci z pomocą! Skontaktuj się z naszymi doradcami i sprawdź w jaki sposób możemy Ci pomoc. Zapraszam do kontaktu.