Sprzedam półroczne spółki

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością od lat niezmiennie jest najpopularniejszą spółką w Polsce, dzięki licznym korzyściom wynikającym z jej założenia. Przede wszystkim cechuje ją ograniczona odpowiedzialność udziałowców za zobowiązania spółki. Odpowiedzialność majątkowa wspólników ograniczona jest wyłącznie do wkładów wniesionych do spółki. Wszyscy wspólnicy chronią swój majątek prywatny przed ewentualnymi nietrafnymi przedsięwzięciami spółki z o.o., mogą jedynie stracić wkład wniesiony do spółki. Ponadto o założeniu spółki z o.o. decyduje w dużej mierze stosunkowo niski kapitał zakładowy, w minimalnej wysokości 5 tysięcy złotych oraz brak obciążeń ZUS-owskich, jeśli w spółce są przynajmniej dwaj wspólnicy.

Niezwykle wygodnym sposobem na rozpoczęcie działalności gospodarczej w formie spółki z o.o. jest zakup gotowej spółki. Gotowa spółka z o.o. jest podmiotem w pełni zarejestrowanym, a więc posiadającym nadane numery KRS, NIP, REGON i w zależności od potrzeb także VAT/VAT-UE. Nie posiada ona negatywnej historii gospodarczej, może rozpocząć działalność już w 1 lub 2 dni po zakupie. Kolejnym atutem gotowej spółki z o.o. jest posiadany przez nią szeroki zakres PKD ujęty w umowie. Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe podjęcie działalności niemal w każdej branży.

Zakup określonej gotowej spółki powinien być powodowany oczekiwaniami względem spółki. Jeśli zależy nam na spółce wiarygodnej dla kontrahentów, klientów i instytucji finansowych, warto wybrać spółkę ze stażem. Oferowane spółki stażowe, możliwe do odnalezienia choćby poprzez wpisanie hasła „sprzedam półroczne spółki” w wyszukiwarkę, mogą okazać się dobrą inwestycją dla przedsiębiorców.