Sprzedam spółkę małopolskie

Myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej? Opracowałeś dla siebie doskonały pomysł na biznes? W związku z tym, najwyższy czas przejść do jego realizacji.

Na tym etapie wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, co będzie lepsze – czy założenie własnej spółki od podstaw, czy zakup już gotowej spółki nowej bądź stażowej. Rozważać można bardzo długo, a każdy przedsiębiorca powinien wybrać to, co przyniesie mu jak najwięcej korzyści przy jak największej oszczędności kosztów. W związku z licznymi zapytaniami ze strony początkujących przedsiębiorców, postanowiliśmy wyjaśnić tę kwestię, gdyż w sieci pojawia się mnóstwo ogłoszeń jak, np. „sprzedam spółkę małopolskie”.

Założenie własnej spółki od podstaw nie jest jest prostym zadaniem, ponieważ wymaga od zakładającego bardzo obszernej wiedzy na temat obowiązujących przepisów prawa, jak również sprawnego załatwienia wszelkich wymaganych formalności. Dodatkowo należy zaznaczyć fakt, iż przechodząc przez całą procedurę rejestracyjną spółki, czas rozpoczynania działalności wydłuża się nawet do 4 tygodni.

Z kolei w przypadku zakupu już gotowej spółki, przedsiębiorca działalność może rozpocząć już po upływie 1-2 dni. Dodatkowo przedsiębiorca nie musi mierzyć się z tymi wszystkimi formalnościami, które okazały się niezbędne w przypadku rejestracji. Nabywana spółka może być zarówno nowa, jak i stażowa. Z tym, że nowa spółka została niedawno założona, a stażowa posiada już pewien staż, który może wynosić od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Jak się okazuje, stażowe spółki są bardzo korzystne dla osób, które planują ubiegać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej, bądź kredyt z banku na rozwój działalności.