Sprzedam spółkę podlaskie

W dzisiejszych czasach każdy z nas może przyznać prawdę stwierdzeniu, iż żyjemy w dobie Internetu. Wszystko można załatwić za pośrednictwem Internetu i wszystkiego można dowiedzieć się właśnie z tego źródła.

Nie da się ukryć, iż właśnie w Internecie często można spotkać się z ogłoszeniem o treści „sprzedam spółkę podlaskie”, aczkolwiek czy jest to kierowane do każdego z nas? Otóż jak najbardziej, ponieważ spółkę z województwa podlaskiego zakupić może osoba z obszaru całej Polski. Należy wiedzieć, iż po dokonaniu zakupu, obowiązkiem nowego nabywcy danej jednostki, jest dokonanie aktualizacji we właściwej siedzibie Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Obowiązku tego nie należy lekceważyć, gdyż za nie wywiązanie się z niego, przedsiębiorca może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na zakup gotowej spółki?
Otóż jak się okazuje, ze zjawiskiem tym możemy spotkać się w ostatnim czasie bardzo często. Nowi przedsiębiorcy chcą zaoszczędzić czas, jak i uniknąć obowiązkowej bieganiny po urzędach w celu przygotowania wszystkich niezbędnych dokumentów. W porównaniu do tradycyjnej rejestracji spółki, która trwa nawet do 4 tygodni, po zakupie spółki, działalność można rozpocząć już w 1-2 dni. W związku z tym, nic dziwnego, iż rozwiązanie to zdobywa coraz większą popularność.

Jednak należy pamiętać o tym, iż przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy wybraną spółką dokładnie sprawdzić czy aby na pewno nie prowadziła działalności, a jeśli prowadziła, to czy nie posiada zadłużeń bądź zobowiązań, które w momencie transakcji, przejdą na nowego przedsiębiorcę.