Sprzedam spółkę z o.o. z 6 miesięcznym stażem

Nasi Klienci niejednokrotnie zadają nam pytania, czym charakteryzują się podmioty oferowane w ogłoszeniach zatytułowanych “sprzedam spółkę z o.o. z 6 miesięcznym stażem”.

Sprzedaż spółek zawsze wiąże się z podmiotami w pełni gotowymi do poprowadzenia pod sobą firmy. Jednostki takie posiadają zatem numery NIP, KRS, REGON oraz VAT, które potwierdzają ich zapis w danych instytucjach. Zasadniczym elementem na który należy zwrócić podczas zakupu gotowej spółki jest jej staż. W tym przypadku mamy do czynienia ze stażem trwającym pół roku. Nawet ten stosunkowo niedługi okres czasu znacząco podnosi wiarygodność danej jednostki, przez co posiada ona większe szanse na zdobycie dotacji unijnych, kredytów bankowych, czy też innych form wsparcia finansowego.

Decydując się na dany podmiot, należy zwrócić uwagę, czy przez okres ten spółka prowadziła realną działalność, czy też była jedynie biernym uczestnikiem w rynku. Zakup nowej spółki stażowej to gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ nie musimy obawiać konsekwencji wynikłych z decyzji podejmowanych przez jej poprzedniego właściciela. Należy mieć jednak na uwadze, że spółki “używane” posiadają wiele korzystnych aspektów. Jednostki takie przejmujemy wraz z gronem stałych Klientów, renomą, pozycją na rynku itd. Dodatkowo istnieje możliwość ograniczenia ryzyka związanego z nabyciem takiej jednostki. Wystarczy jedynie dokładnie przeanalizować dokumentację przejmowanej spółki oraz historię operacji, które miały w niej miejsce. W tym celu warto skorzystać z wykwalifikowanej osoby.