Sprzedam spółkę z o.o. zarejestrowaną w 2015 roku

Gotowe spółki to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością wśród osób pragnących rozpocząć własną działalność gospodarczą. Powodów takiej sytuacji jest dużo. Można do nich zaliczyć skomplikowane i czasochłonne procedury rejestracyjne, wygodę rozpoczynania działalności w ten sposób czy bardzo szybki czas w którym można wystartować z prowadzeniem własnej firmy. Nie powinna więc dziwić sytuacja że, w Internecie czy nawet poza nim można znaleźć ogłoszenia typu “sprzedam spółkę z o.o. zarejestrowana w 2015 roku”. Chętnych na takie rozwiązanie przybywa. Jednak czy warto skorzystać z takiej możliwości? Jakie korzyści wypływają z podjęcia takie decyzji? O tym dowiedzieć się będzie można czytają dalszą cześć tego artykułu.

Na początku warto przypomnieć czym są gotowe spółki. Stanowią one przedsiębiorstwa, które już istnieją czyli przeszły cały proces rejestracyjny. Posiadają wszelkie dokumenty, NIP, REGON oraz ewentualnie zgłoszenie do VAT i ZUS. W celu ich nabycia należy zakupić wszystkie udziały, spisać umowę i dokonać opłaty za zakup. Aby móc prowadzić działalność wystarczy jeszcze dokonać zmiany danych, co wynika z dokonania zakupu. Ważną cechą spółek na którą zwracają uwagę przedsiębiorcy jest to czy przedsiębiorstwo takie posiada zobowiązania. Zapewniamy że, dokonując zakupu w naszej firmie spółki nie będą miały żadnych zobowiązań, gdyż od czasu powstania nie prowadziły działalności.

Osoba decydująca się na zakup gotowej spółki może liczyć na skrócenie czasu rozpoczęcia prowadzenia firmy. W porównaniu do procesu rejestracyjnego, zakup gotowej spółki trwa znacznie krócej, ponieważ w większości opiera się tylko na podpisaniu umowy notarialnej oraz zmianie danych. Ma to istotny wpływ na przedsięwzięcie, gdyż umożliwia szybsze wypracowywanie zysków. Inną korzyścią z zakupu gotowej spółki jest wygoda. Dzięki przejęciu obowiązku rejestracji spółki przez naszą firmę, wszelkie niedogodności z tym związane nie są już zmartwieniem nabywcy gotowej spółki.