Sprzedam spółki z 5 miesięcznym stażem

Przeglądając oferty dotyczące sprzedaży gotowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością można natrafić na ogłoszenia w rodzaju „Sprzedam spółki z 5 miesięcznym stażem”. Spółki te są coraz częściej wybierane przez nabywców, z uwagi na swoje zalety.

5 miesięczne spółki z o.o. zwiększają szansę przedsiębiorców na pozyskanie kredytu oraz dają szansę na ubieganie się o otrzymanie dofinansowania unijnego. Ponadto spółki z 5 miesięcznym okresem od założenia, są wiarygodniejsze dla potencjalnych kontrahentów. Czy spółki z 5 miesięcznym stażem są bezpieczne? Gotowe spółki posiadające staż na rynku, oprócz dodatkowych zalet, niczym prawie nie różnią się od dopiero zarejestrowanych spółek. Podobnie jak tamte posiadają komplet dokumentów, w tym NIP, REGON, KRS oraz nieobowiązkowo VAT i VAT UE. W dodatku pozbawione są historii gospodarczej, która mogłaby mieć wpływ na ewentualne zadłużenia lub zobowiązania spółki. Czysta historia gospodarcza może zostać notarialnie potwierdzona przez zbywających spółki (chodzi zarówno o osoby prywatne jak i firmy). Notarialne potwierdzenie daje również gwarancję braku zawartych wcześniej umów z pracownikami lub biurem rachunkowym.

Zakup gotowej spółki z 5 miesięcznym stażem może dać szansę przedsiębiorcy na szybkie rozpoczęcie działalności. Gotowa spółka pozbawiona wad prawnych daje możliwość wystawienia pierwszej faktury już w jeden lub dwa dni po nabyciu, bo tyle średnio trwa transakcja sprzedaży-zakupu spółki przez firmy specjalizujące się w sprzedawaniu spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.