Sprzedaż spółek komandytowych

Sprzedaż spółek komandytowych zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością. Chociaż ciągle to spółki z o.o. są najczęściej wybieranymi formami prawnymi, nawet jeżeli chodzi o zakup gotowych spółek.

Dlaczego także spółki komandytowe są tak popularnym zakupem? Faktycznie to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością uważane są za najlepsze do prowadzenia działalności. Jednak mimo licznych zalet, takich jak ograniczona odpowiedzialność czy niskie koszty założenia, forma ta nie jest dla wszystkich idealna. Wiele osób nie chce ograniczyć swojej odpowiedzialności w biznesie. Nie jest to zawsze dobre rozwiązanie, lecz jeżeli chce się ryzykować, jak najbardziej można założyć spółkę komandytową.

Spółka komandytowa jest formą, która nie ogranicza odpowiedzialności wspólników, prowadzących jej działalność. Umożliwia jednak zmniejszenie ryzyka wynikającego z zaangażowania się w działalność, wspólników zwanych komandytariuszami. Wnoszą oni do spółki wkłady pieniężne, które tworzą dodatkowy kapitał. Jednak uprawnienia tego rodzaju wspólników są znacznie mniejsze. Nie mogą oni reprezentować spółki, ani prowadzić jej spraw (chyba, że zostanie im udzielona prokura).

Sprzedaż spółek komandytowych jest tak samo łatwa i szybka, jak w przypadku spółki z o.o. Trwa zazwyczaj kilka dni, co w porównaniu do procesu jej samodzielnej rejestracji jest znacznie szybsze. Podobnie jest z poziomem trudności jej rejestracji. Ponieważ procedura ta przebiega bardzo podobnie, większość przedsiębiorców ma z tym trudności. To z tego powodu również zakup spółki komandytowej jest świetnym rozwiązaniem.

Sprzedaż spółek komandytowych cieszy się coraz większą popularnością. Przyczyny są znane, a są nimi głównie: trudny proces rejestracyjny, w miarę atrakcyjna forma prawna oraz znacznie szybszy czas rozpoczęcia działalności.

Zainteresowanych rozpoczęciem działalności w formie spółki komandytowej, poprzez jej zakup, zapraszamy do kontaktu z nami.