Sprzedaż spółek z o.o. 2019

Obecnie na rynku jest coraz więcej firm specjalizujących się w sprzedaży gotowych, czystych spółek z o.o.. Z roku na rok liczba firm wzrasta, a wraz z nią również rośnie odsetek osób, które decydują się na zakup gotowej spółki.

Gotowa, czysta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to taka jednostka, która nigdy nie prowadziła działalności gospodarczej. Została złożona przez firmę specjalizującą się w zakładaniu spółek, w celu jej dalszej odsprzedaży. Zakup gotowej spółki pozwala klientom pozbyć się niedogodności związanych ze skomplikowaną procedurą rejestracji podmiotu, długim czasem rejestracji i czasochłonnością całego procesu. Czysta spółka posiada wszystkie niezbędne do prowadzenia działalności numery NIP, REGON oraz KRS. Została ona również zgłoszona do Urzędu Skarbowego oraz został opłacony należny podatek od kapitału zakładowego. Dana spółka nie posiada zadłużenia oraz nie jest związana żadnymi umowami, o czym świadczą przekazane w dniu jej zakupu księgi handlowe. Dodatkowo w poświadczeniu notarialnym powinny znaleźć się zapisy potwierdzające nieprowadzenie przez spółkę działalności gospodarczej.

Głównym powodem dla którego przedsiębiorcy decydują się na zakup spółki z o.o. jest oszczędność czasu. Nowi właściciele mogą bowiem rozpocząć działalność w dniu jej zakupu u notariusza. Inną zaletą, która sprawia, że udziałowcy decydują się na inwestycję w podmiot gospodarczy jest możliwość skorzystania z dofinansowania unijnego, leasingu na firmę lub kredytu.