Sprzedaż spółek z o.o. zarejestrowanych w 2019

Gotowe spółki to podmioty zarejestrowane w celu dalszej odsprzedaży. Zazwyczaj są to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, ale zdarza się, że są to również gotowe spółki akcyjne i komandytowe. Tego typu podmioty posiadają wszystkie numery rejestrowe, a więc KRS, NIP, REGON. Niektóre jednostki zarejestrowane przez profesjonalne firmy zostały również zgłoszone jako podatnicy VAT lub/i VAT-EU. Zdarza się również, że firma ma już założone konto bankowe.

Gotowe spółki na sprzedaż są zazwyczaj czyste, co oznacza, że:
– nigdy nie prowadziły działalności gospodarczej,
– nie są zadłużone,
– nie są związane żadnymi umowami,
– nie posiadają historii kredytowej.

Jedną z zalet gotowej spółki z o.o. jest szerokie PKD, czyli spis działalności, które możesz prowadzić zaraz po zakupie.

Wielu przedsiębiorców zastanawia się czy nie szybciej byłoby założyć własny podmiot od podstaw, niż skorzystać z oferty “sprzedaż spółek z o.o. zarejestrowanych w 2019”. Nasi eksperci tłumaczą dlaczego czyste jednostki są szybszą opcją:
– Samo zarejestrowanie spółki z o.o. to kwestia kilku dni lub kilku tygodni. W przypadku zakupu gotowego podmiotu zaoszczędzisz czas, którego nie musisz poświęcić na sprawy formalne.
– Założenie spółki z o.o., która ma być VAT-owcem, wymaga wizyty w Urzędzie Skarbowym. Sam proces nie jest skomplikowany, ale zajmuje średnio od 30 do 90 dni.
– Decydując się na zakup spółki, otrzymujesz podmiot, który istnieje już na rynku od pewnego czasu. Pomimo, że nie prowadził działalności, na bieżąco składane były sprawozdania finansowe, co pozytywnie wpłynęło na wiarygodność firmy.