Uchwały wynagrodzenie wspólników

Coraz więcej przedsiębiorców szuka rozwiązań pozwalających na uniknięcie opłacenia składki od wynagrodzenia. Wynagrodzenie wspólników polski ład – zmiana umowy spółki pomoże? Na co warto zwrócić uwagę konstruując umowę spółki? Dlaczego ważne okazać się może pomoc specjalistów?

Niekorzystne przepisy wprowadzane Nowym Ładem dotyczą członków zarządu, którzy otrzymują wynagrodzenie na mocy uchwały wspólników powołującej ich do pełnienia funkcji. Zgodnie z przepisami zapłacą podatek PIT według skali, czyli 17 albo 32 proc.

Wynagrodzenie wspólników polski ład – zmiana umowy spółki jak pozwala uniknąć opłacania składek? Korzystne rozwiązane pojawia się w art. 176 kodeksu spółek handlowych. Rozwiązaniem jest zobowiązanie wspólnika do powtarzających się świadczeń niepieniężnych za które przysługuje wynagrodzenie. Ten sposób wypłaty wynagrodzenia nie będzie opodatkowany, zwolniony z obowiązku zapłaty składki zdrowotnej.

Nasze biuro oferuje kompleksową pomoc w zakresie zmiany umowy spółki. Pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie umożliwiające ograniczenie kosztów związanych z opłacaniem składek od wynagrodzenia.

Zainteresowanych ofertą zapraszamy do kontaktu!