Utworzenie spółki z o.o.

Zastanawiasz się jaką formę działalności wybrać dla swojej firmy? Ten etap jest bardzo trudny, gdyż znalezienie właściwej formy nie tylko sprawia trudności, lecz także podjęta decyzja w tej sprawie oddziałuje na późniejsze funkcjonowanie firmy.

Wielu początkujących przedsiębiorców poszukuje idealnej formy działalności. Musi ona przede wszystkim umożliwiać w miarę bezpieczne prowadzenie biznesu oraz być w miarę łatwa w założeniu. Koszty jakie wiążą się z jej utworzeniem też nie powinny być wysokie. Jeżeli poszukuje się formy, która spełnia te warunki, warto zdecydować się na utworzenie spółki z o.o. Nie tylko dlatego, że spełnia wymogi przeciętnego przedsiębiorcy, lecz także z powodu jej dodatkowych zalet.

O jakie zalety chodzi?

Spółkę z o.o. najczęściej kojarzy się z tą formą , która umożliwia ograniczenie odpowiedzialności wspólników do wysokości posiadanych udziałów. To istotna zaleta, ale nie jedyna. Spółka z o.o. jest formą w miarę łatwą w założeniu (w porównaniu do innych spółek handlowych). Aby utworzyć spółkę z o.o. nie trzeba mieć dużego kapitału, który jest wymagany w spółce akcyjnej. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą skorzystać z możliwości jej rejestracji przez Internet. Ten sposób jest znacznie łatwiejszy i co warto wiedzieć szybszy.

Spółka z o.o. jest także formą cieszącą się dużą renomą. Dzięki zasadom w niej panującym, wielu przedsiębiorców pewniej nawiązuje współpracę właśnie z przedsiębiorstwami w takiej formie. Dlaczego tak się dzieje? Jest to dosyć proste. W spółkach działa rada nadzorcza, kontrolująca działalność spółki, a obowiązek prowadzenia pełnej rachunkowości i sporządzania sprawozdania finansowego, umożliwia kontrolę sytuacji finansowej takiej spółki.

Utworzenie spółki z o.o. dla początkującego przedsiębiorstwa to jedna z najlepszych możliwości. Forma ta ułatwia rozpoczynanie działalności, dzięki możliwości rejestracji online czy niskim kosztom założenia spółki.