Używana spółka z o.o. na sprzedaż

Decydując się na zakup gotowej spółki, warto przemyśleć nabycie spółki, pod która była już niegdyś prowadzona działalność gospodarcza.

Używana spółka z o.o. na sprzedaż to usługa, która pozwala uzyskać wiele korzyści. Po pierwsze, jest to gotowy podmiot gospodarczy, a więc w pełni przygotowany do natychmiastowego rozpoczęcia działalności gospodarczej. Jest już zarejestrowany we wszystkich niezbędnych instytucjach, posiada też kapitał zakładowy oraz niezbędne dokumenty.

Jednak największą zaletą zakupu doświadczonego podmiotu jest możliwość osiągnięcia sukcesu w krótkim okresie czasu. Spółka taka budzi bowiem większe zaufanie w oczach potencjalnych klientów, ale również partnerów biznesowych, którzy chętniej zawierają z nami współpracę. Dodatkowo jednostka taka ma też większe szanse na uzyskanie zapomóg państwowych oraz dotacji unijnych.

Niestety oprócz powyższych korzyści używana spółka niesie ze sobą olbrzymie ryzyko. Daną jednostkę przejmujemy z historią operacji, które wykonała, a więc także ze wszystkimi ich skutkami. Tym sposobem możemy nabyć spółkę zadłużoną lub z nadszarpniętą renomą. Czynniki te bezpośrednio wpływają na działalność, która jest pod spółką prowadzona.

Mając na uwadze Państwa obawy pragniemy zaoferować spółki stażowe, które nigdy wcześniej nie prowadziły działalności, a więc z czystą historią gospodarczą.

Zakup takiej jednostki podnosi szanse na zaistnienie na rynku, a także wzbudza zaufanie w oczach instytucji finansowych. Niwelują one jednak całkowicie szanse niepowodzeń na skutek wcześniejszych działań właściciela.