Warunki założenia spółki z o.o.

Wiele osób chcących założyć własną działalność gospodarczą, decyduje się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Nic dziwnego, skoro forma ta łączy w sobie wiele zalet. Jednak zanim zaczniemy prowadzenie przedsiębiorstwa, trzeba jeszcze je założyć i zarejestrować. Jakie są warunki założenia spółki z o.o.?

Najpierw może zacznijmy od krótkiej charakterystyki tego rodzaju działalności. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest podmiotem, który może być prowadzony w każdym prawnie dopuszczalnym celu. Posiada osobowość prawną i obowiązuje w niej stosowanie księgowości w formie pełnej. Wspólnicy nie odpowiadają swoim majątkiem za zobowiązania spółki- to właśnie główny powód decydujący o jej popularności wśród przedsiębiorców. Jej minimalny kapitał zakładowy to 5000 złotych. Może zostać założona nawet przez jedną osobę.

Teraz może przejdźmy do kwestii z tematu, czyli jakie są warunki założenia spółki z o.o.? Oczywiście najpierw trzeba sporządzić umowę- obowiązkowo w formie aktu notarialnego. Następnie należy wnieść wkłady do spółki, aby pokryć kapitał zakładowy. Trzecim krokiem jest powołanie zarządu spółki. Po spełnieniu tych czynności powstaje nasza spółka, ale dopiero w organizacji. Teraz mamy pół roku na rejestrację w KRS, gdzie składamy wszystkie potrzebne wnioski (te podstawowe to KRS-W3, KRS-WE, KRS-WK, KRS-WL, KRS-WM), do których trzeba dołączyć jeszcze kilka dokumentów (oryginałów bądź notarialnie poświadczonych kopii). Zaliczamy do nich umowę spółki, oświadczenie, że wszystkie wkłady zostały w całości wniesione przez wspólników, listę wspólników podpisaną przez wszystkich członków zarządu, notarialnie poświadczone podpisy członków zarządu oraz dowód uiszczenia opłaty w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Po załatwieniu spraw w KRS, odwiedzamy inne ważne urzędy, czyli US, ZUS i GUS.

Warunki założenia spółki z o.o. są dla Ciebie zbyt liczne i przeraża Cię ogrom formalności z nimi związanych? Skorzystaj z naszych usług! Rejestracja spółki z o.o. to zadanie, którym zajmujemy się na co dzień. Jesteśmy w tym profesjonalistami, dlatego nie spotkasz się z żadnymi komplikacjami. W dodatku zaoszczędzisz swój czas oraz nerwy i rozpoczniesz działalność z uśmiechem. Jeśli jesteś zainteresowany, to czekamy na Twój kontakt.