Warunki założenia spółki

Warunki założenia spółki są w głównej mierze uwarunkowane tym, jaka forma została wybrana przez przedsiębiorców, którzy uprzednio powinni wybrać odpowiednią formę prowadzenia działalności dla siebie. Wszystko ma swoje wady i zalety, a więc każdy powinien to rozważyć.

Masz zamiar założyć firmę? Chcesz przedsiębiorczo zaplanować swoją przyszłość? Jeżeli tak, to najwyższy czas, aby poznać warunki założenia spółki z o.o., która w ostatnim czasie stała się najpopularniejszą formą wybieraną przez Polaków. Spółka, o której mowa jest przeznaczona do prowadzenia MŚP i innych nieco większych, ale nieskomplikowanych działalności.
Jednym z warunków, jakie zostały postawione przed przyszłym przedsiębiorcą, jest wniesienie obowiązkowego kapitału zakładowego, który w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wynosi 5000 złotych, a wartość minimalna jednego udziału nie może być niższa niż 50 złotych.

Warunki założenia spółki określają, że spółkę może prowadzić zarówno jeden, jak i kilku wspólników, którymi z kolei mogą być osoby fizyczne i prawne. Członkowie zarządu danej spółki nie muszą przebywać na terytorium Polski, aby mogli wykonywać powierzone obowiązki.

Z chwilą sporządzania umowy spółki, należy wziąć pod uwagę informacje takie, jak:
– nazwę spółki,
– siedzibę spółki,
– przedmiot działalności,
– kwota kapitału zakładowego,
– dane wspólników,
– dane osób wchodzących w skład zarządu.

Nie masz pewności czy prowadzenie własnej działalności jest dla Ciebie dobrą opcją? Wszystko jest dla ludzi i każdy moment jest dobry, aby poszerzać swoje horyzonty i zbierać cenne doświadczenie. Masz pytania lub wątpliwości? Nie zwlekaj, zadzwoń do nas i dowiedz się, jakie są warunki założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Przeraża Cię bieganina związana z zakładaniem spółki? W tej kwestii również polecamy swoją pomoc.