Wnioski do KRS w formie elektronicznej

Obecnie wnioski do KRS w formie elektronicznej tylko można składać. Zobowiązały do tego nowe rozwiązania wprowadzone w lipcu 2021 roku w zakresie modernizacji oraz elektronizacji Krajowego Rejestru Sądowego. Jak bezpiecznie składać wnioski do KRS w formie elektronicznej?

Istotnie należy zaznaczyć, że wnioski do KRS w formie elektronicznej wymagają potwierdzenia tożsamości za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego.

Po wprowadzeniu zmian korespondencja z sądem rejestrowym odbywa się wyłącznie za pomocą systemu teleinformatycznego.

Skutkiem wprowadzenia zmian jest likwidacja tradycyjnych akt rejestrowych. Obecnie akta rejestrowe dla podmiotów wpisanych do rejestru przedsiębiorców będą prowadzone wyłącznie w systemie informatycznym. Dostęp do danych podmiotów możliwy jest za pośrednictwem Portalu Rejestrów Sądowych.

Celem wdrożenia nowych rozwiązań jest przyspieszenie postępowań rejestrowych oraz zminimalizowanie pracy sądów rejestrowych.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu przedsiębiorców modernizacja KRS utrudnia założenie firmy (np. z powodu obowiązku potwierdzenia tożsamości na elektronicznych wnioskach).

Nasze biuro przygotowało ofertę dla osób, które potrzebują pomocy w zakresie:
– rejestracji firmy,
– aktualizacji danych spółki w KRS,
– przygotowaniu wniosków do KRS,
– wyrobieniu podpisu elektronicznego.

Zapraszamy do współpracy zainteresowanych przedsiębiorców – profesjonalna pomoc dla osób z całej Polski.