Wskazanie beneficjenta rzeczywistego na żądanie banku

W ostatnim czasie zgłasza się do nas wiele przedsiębiorców, którzy zostali przez bank poproszeni o wskazanie beneficjenta rzeczywistego na żądanie banku. Z racji tego, że dla wielu osób wciąż jest to niezrozumiałe, postanowiliśmy wyjaśnić sprawę.

Na samym początku pragniemy zaznaczyć, iż zarówno banki, jak i inne instytucje są zobowiązane do tego, aby stosować wobec swoich klientów wszelkie środki tzw. bezpieczeństwa finansowego, a jednym z nich jest właśnie identyfikacja beneficjenta rzeczywistego, a także podejmowanie uzasadnionych czynności, które mają na celu weryfikację jego tożsamości i ustalenie własności struktury oraz kontroli.

W sytuacji, kiedy przedsiębiorcy odmówią ujawnienia beneficjenta rzeczywistego (nie ma możliwości przymuszenia go do udzielenia tych informacji), wówczas banki, jak i inne instytucje mają możliwość odmówienia dokonania jakiejś transakcji, bądź wykonania usługi.

Należy również pamiętać o tym, iż podanie beneficjenta rzeczywistego w banku nie jest wypełnieniem wszystkich obowiązków związanym ze zgłoszeniem do CRBR. Ani banki, ani inne instytucje nie mają możliwości, aby dokonać owego zgłoszenia za spółkę. Do dokonania tego uprawniona jest wyłącznie osoba, która w zakresie swoich obowiązków posiada reprezentowanie danej spółki.

W razie pytań, bądź ewentualnych wątpliwości w tym zakresie, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystko stało się jasne. Warto dokonać zgłoszenia beneficjenta rzeczywistego do CRBR, ponieważ w praktyce będzie to utrudniało coraz więcej kwestii związanych z prowadzeniem własnej firmy.

 

Wskazanie beneficjenta rzeczywistego na żądanie banku

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której z pewnością znajdą Państwo interesującą usługę!