Zakładanie jednoosobowej działalności

Osoby decydujące się na otworzenie własnej firmy często nie wiedzą jaką formę działalności wybrać. Wielu decyduje się na założenie spółki z o.o. ze względu na niewielki kapitał zakładowy związany z utworzeniem spółki. Niestety kierowanie się wyłącznie kwestią finansową przy zakładaniu spółki z o.o. mogą przeżyć ogromne rozczarowanie, ponieważ mimo niewielkiego kapitału zakładowego spółka wymaga prowadzenia księgowości w formie pełnej, która jest bardzo kosztowna.

Osoby decydujące się na utworzenie firmy powinny przemyśleć założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Podmiot ten ma szereg zalet, które bez wątpienia docenią początkujący przedsiębiorcy. Należą do nich:
– niskie koszty założenia działalności gospodarczej,
– nie ma minimalnego kapitału zakładowego potrzebnego do rozpoczęcia działalności,
– szybkie i proste założenie firmy,
– minimum formalności,
– możliwość szybkiej likwidacji spółki,
– możliwość wyboru spośród wszystkich form opodatkowania,
– uproszczona forma księgowości.

W przypadku, gdy firma się rozrośnie i znacznie bardziej korzystnym rozwiązaniem okaże się prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością bez żadnych problemów można przekształcić jednoosobową działalność gospodarczą własnie w spółkę z o.o..

Jeśli szukają Państwo pomocy w przeprowadzeniu rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej, bądź chcą Państwo pozyskać więcej informacji odnośnie kwestii dotyczące założenia działalności gospodarczej wówczas zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Zakładanie jednoosobowej działalności gospodarczej stanowi bowiem naszą specjalizację.