Zakładanie sp z o.o. w Warszawie

Działalność gospodarcza w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością najczęściej zakładana jest w Warszawie przez osoby, które planują prowadzić duże przedsiębiorstwo. Spółka z o.o. jest spółką kapitałową działającą w oparciu o przepisy zawarte w Kodeksie Spółek Handlowych. W kodeksie tym określone są również sposoby rejestracji firmy w tej formie.

Zakładanie sp z o.o. w Warszawie możliwe jest w dwóch sposobach. Pierwszym z nich jest tradycyjna rejestracja działalności, jednak coraz mniej osób się na nią decyduje, z uwagi na długi czas rejestracji spółki. Drugim sposobem jest założenie spółki przez internet. Ta forma rejestracji zyskuje popularność, gdyż jest wygodnym i tańszym rozwiązaniem. Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez internet odbywa się na platformie teleinformatycznej, która została udostępniona w 2012 roku przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Założenie spółki odbywa się bez udziału notariusza. Wszystkie dokumenty, które wymagane są do założenia spółki generowane są automatycznie w systemie po wprowadzeniu przez użytkownika danych zakładanej spółki. Rejestracja spółki w ten sposób trwa maksymalnie dobę od chwili przesłania wniosku do wybranego przez przedsiębiorcę sądu rejonowego. Należy jednak pamiętać, że podpisanie dokumentów możliwe jest tylko przy użyciu profilu zaufanego ePUAP lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Oferujemy pomoc w rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, to zapraszamy do kontaktu.