Zakładanie spółek 2017

Jak zapewne każdy wie, nieuchronnie zbliża się nowy rok, a z nim tradycyjnie zmiany – zarówno te na lepsze, jak i te na gorsze. Z pewnością wiele osób planuje rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej, która będzie zwieńczeniem marzeń, planów na przyszłość oraz pasji. Niestety, czasem w praktyce bywa tak, iż czas niekoniecznie wpływa na korzyść. Tak samo jest w tym przypadku – dlaczego?

Otóż tak, jak już zostało wspomniane, nadchodzą zmiany, a w przypadku przyszłych przedsiębiorców niekoniecznie będą to zmiany na lepsze. Zakładanie spółek 2017 nie będzie tak proste, jak do tej pory, a już na pewno nie dla osób, które planują, aby ich firma była podatnikiem VAT-u.

Istotą tych zmian są utrudnienia w samodzielnym zakładaniu spółek, których celem jest wyłącznie ograniczenie ilości oszustw podatkowych, które na obecną chwilę osiągają niewyobrażalnie duże rozmiary. Nowe przepisy będą mówiły o tym, że Urząd Skarbowy może odmówić przedsiębiorcy rejestracji spółki jako podatnika VAT, mając podstawy do tego, aby uważać, iż przedsiębiorca może planować oszustwa podatkowe.

Zakładanie spółek 2017 dodatkowo będzie wiązało się z koniecznością uregulowania tzw. kaucji rejestracyjnej, której kwota może wahać się w granicach od 20 000 zł do 200 000 złotych. Jednak warto wiedzieć, iż przedsiębiorca, który wpłaci ową kwotę, po około roku, odzyska ją w całości, pod warunkiem, że w międzyczasie nie dopuści się żadnych oszustw podatkowych.

Obawiasz się przebrnięcia przez cały proces rejestracji?
Zgłoś się do nas, a nasi eksperci wszystkim zajmą się za Ciebie!