Zakładanie spółek w 2015 roku

Jednym ze sposobów, które umożliwiają założenie własnej działalności gospodarczej jest rejestracja spółki. Decyzja jest trudna, ponieważ podmioty gospodarcze mają do wyboru kilka rodzajów spółek różniących się sposobem zarządzania oraz przeprowadzeniem całego procesu rejestracyjnego.

Zakładanie spółek w 2015 roku warto rozpocząć od zapoznania się z charakterystycznymi cechami poszczególnych spółek. Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która posiada osobowość prawną oraz daje możliwość ograniczenia odpowiedzialności wspólników za zobowiązania finansowe, jakie zaciągnięte zostały przez spółkę. Ciekawym przykładem spółki jest także spółka komandytowa, która wyróżnia się podziałem wspólników na dwie grypy: komplementariuszy oraz komandytariuszy. Innym rozwiązaniem, po które coraz częściej sięgają przedsiębiorcy jest połączenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki komandytowej w celu optymalizacji podatkowej. Możliwości jest wiele, ostateczna decyzja należy jednak do przedsiębiorcy.

Bardzo ważne jest także to, że zakładanie spółek w 2015 roku przeprowadzić można dwoma sposobami. Zgodnie z tradycyjną metodą polegają na sporządzeniu umowy spółki i złożeniu kompletnej dokumentacji w odpowiedniej instytucji, istnieje także sposób założenie spółki za pomocą systemu teleinformatycznego. W przypadku tego rozwiązania jednak występuje ograniczenie w postaci spółek, które można taką metodą rejestrować. Rejestracja online może być przeprowadzona w przypadku spółki z o.o., komandytowej oraz spółki jawnej.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy pomogą Państwu w doborze odpowiedniej spółki oraz przeprowadzeniu całego procesu rejestracyjnego.