Zakładanie spółek w 2017

Przedsiębiorcy, decydujący się na rozpoczęcie swojej działalności zazwyczaj postanawiają otworzyć w tym celu spółkę. W zależności od charakterystyki prowadzonej działalności, a także jej celów mogą oni zdecydować się na jeden z następujących wariantów: spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo-akcyjna, akcyjna oraz z ograniczoną odpowiedzialnością.

Decydując się na konkretną jednostkę, przedsiębiorca zobowiązany jest wpisać ją do poszczególnych urzędów. W bieżącym roku wprowadzony został jednak szereg modyfikacji, który znacznie cały proces utrudnił. Aktualnie decydując się na wpis do rejestru podatników VAT, przedsiębiorca musi liczyć się z odmową. Nieustanne łamanie prawa podatkowego, a przede wszystkim wyłudzanie podatku VAT obciążało budżet państwa o miliony złotych w skali roku. Zmusiło to rząd do znacznego zaostrzenia prawa w tej kwestii.

Najpopularniejsze, a także najpoważniejsze przestępstwo z zakresu wyłudzenia VAT stanowią karuzele podatkowe. Jest to sieć na pozór działających legalnie przedsiębiorstw. Wykonują one miedzy sobą szereg fikcyjnych transakcji od których kolejno odliczają podatek. Pozorny charakter tych operacji sprawia, że w rzeczywistości należność ta nigdy nie wpłynęła do odpowiedniej instytucji, a pobranie podatku stało się zwyczajną kradzieżą. Wprowadzone zmiany mają ograniczyć ryzyko rejestracji w VAT firm powiązanych z tego typu instytucjami.

Zakładanie spółek w 2017 roku stało się zatem bardzo skomplikowane. Aby jednak pominąć niedogodności wynikłe z powyższych zmian zachęcamy Państwa do skontaktowania się z naszymi przedstawicielami. Nasza firma oferuje bowiem profesjonalne usługi z zakresu zakładania spółek