Zakładanie spółek z o.o. w 2017

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Polski. Wpływa na to kilka zasadniczych czynników. Po pierwsze, do założenia spółki z o.o. uprawnieni są niemalże wszyscy, za wyjątkiem innej jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Ograniczona odpowiedzialność podmiotu wpływa na bezpieczeństwo jej wspólników. Nie muszą oni bowiem obawiać się o własny majątek w przypadku, gdy spółka zacznie ponosić straty, gdyż za wszelkie zobowiązania z tego tytułu spółka ponosi odpowiedzialność wyłącznie własnym kapitałem. Kolejnym pozytywnym aspektem założenia spółki z o.o., zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy, jest konieczność wniesienia niewielkiego kapitału zakładowego w wysokości zaledwie 5 tysięcy złotych.

Zakładanie spółek z o.o. w 2017 roku zostało jednak znacznie utrudnione. Wszystko przez zmiany w rejestracji VAT. 1. stycznia bieżącego roku w życie wszedł szereg zmian, mających na celu uszczelnienie prawa podatkowego. Tym samym przedsiębiorcy starający się o wpis do danej instytucji muszą liczyć się z możliwością odmowy. Co więcej na podmioty, u których wystąpi ryzyko pojawienia się zaległości podatkowych może zostać nałożona kaucja rejestracyjna, której wysokość waha się od 20 000 zł do kwoty nawet dziesięciokrotnie wyższej.

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi rejestracyjne dla firm. W celu zwiększenia swoich szans na skuteczne przejście rejestracji VAT, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszymi przedstawicielami.