Zakładanie spółek z o.o.

Lubisz wyzwania? Jesteś jedną z tych osób, które jak raz obiorą sobie jakiś cel to robią wszystko by go zrealizować? Masz już dość ciągłych poleceń szefa ? Chcesz zrezygnować z obecnej pracy i założyć własny biznes? Nie masz pomysłu jaka formę działalności wybrać? Nie martw się! Z pewnością wybierzesz coś dla siebie! Według statystyk w ostatnich latach najczęściej wybierana forma prowadzenia działalności gospodarczej to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zakładanie spółek z o.o. w dzisiejszych czasach stało się chlebem powszednim. Każdy, kto planuje założyć własny interes decyduje się na spółkę z o.o. Zakładanie nowych spółek nie jest łatwą i szybką sprawą. Jeśli jesteś niecierpliwy i chcesz uniknąć załatwiania formalności związanych z powstaniem spółki – poszukaj firm, które zajmują się sprzedażą gotowych spółek. W ten sposób zaoszczędzisz czasu i zdrowia. Gotowe spółki z ograniczona odpowiedzialnością możemy podzielić na dwie kategorie: „czyste spółki z o.o.” i „spółki z o.o. z przeszłością”. Najkorzystniejszą opcją są czyste spółki z o.o. gdyż nie mają one historii. Kupując spółkę z przeszłością możemy natrafić na spółkę ze zobowiązaniami i z zadłużeniami. Oczywistą sprawą jest, że nikt nie ma zamiaru spłacać czyichś długów. Zakup gotowej spółki to gratka dla osoby, która planuje prowadzić własną działalność gospodarczą. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest jednak zakładanie spółek z o.o. samodzielnie lub z pomocą firmy zajmującej się tym. W ten sposób gwarantujemy sobie mocny start w biznesie.

Od czego zacząć zakładanie spółki?
Najważniejszym etapem zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest zawiązanie umowy spółki. Umowa spółki musi być sporządzona w formie aktu notarialnego. Każda zmiana umowy spółki musi być zaakceptowana przez zgromadzenie wspólników oraz zapisana i zgłoszona w Krajowym Rejestrze Sądowym. Kolejnym krokiem jest wpis spółki w KRS. W ten sposób zarejestrowana spółka nabywa osobowość prawną a co za tym idzie nabywa prawa i obowiązki. Cechą , charakteryzującą spółkę z o.o. jest to,że dysponuje ona całym swoim majątkiem. Zadłużenia spółki są zatem wyrównywane przez spółkę, a nie przez jej wspólników. Aby spółka mogła zaistnieć potrzeby jest jej kapitał. Kapitał zakładowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to 5 tys. zł. Jeśli nie posiadasz wystarczającej sumy pieniędzy możesz powołać do spółki wspólników. W ten sposób będziesz musiał wpłacić tylko część kapitału zakładowego. Każdy ze wspólników zobowiązany jest do wniesienia wkładu do spółki. Wkład ten może mieć postaci gotówki, rzeczy (np. urządzeń, maszyn), bądź też nabycia praw i patentów. Kluczem do sukcesu jest także wykwalifikowany personel spółki. Aby spółka odpowiednio funkcjonowała należy dbać o jej interesy i prowadzić dokładną księgowość.

Zobacz, jakie są koszty założenie spółki z o.o.

Jak widać zakładanie własnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie jest w gruncie rzeczy prostą sprawą. Ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego !