Zakładanie spółki z o.o. bez wychodzenia z domu

Obecnie w Polsce spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są jedną z najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej. Najczęściej forma ta wykorzystywana jest do zakładania dużych przedsiębiorstw. Popularność spółek z o.o. spowodowana jest licznymi korzyściami płynącymi z ich prowadzenia. Przedsiębiorcy mają możliwość uniknięcia konieczności płacenia składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz posiadają ograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki.

Jedną z licznych korzyści dotyczących spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest możliwość jej rejestracji przez Internet. Zakładanie spółki z o.o. bez wychodzenia z domu możliwe jest od 1 stycznia 2012 roku dzięki specjalnej platformie udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Rejestracja firmy w tej formie przez Internet odbywa się bez udziału notariusza – wszystkie niezbędne dokumenty generowane są na platformie oraz przesyłane elektronicznie do odpowiednich instytucji. Do ich podpisu jak na razie wystarczy posiadanie zwykłego podpisu elektronicznego, lecz już w najbliższym czasie może się to zmienić.

Zakładania spółki z o.o. bez wychodzenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które w szybkim czasie chcą rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Spółka zostaje zarejestrowana w ciągu 24 godzin od chwili przesłania wniosku do wybranego wcześniej sądu rejonowego.

Zakładanie spółki z o.o. bez wychodzenia z domu pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, dlatego warto zdecydować się na taką formę rejestracji spółki.