Zakładanie spółki z o.o. w eKRS

Jeśli zainteresowało Cię zakładanie spółki z o.o. w eKRS, ale nie jesteś pewny czy podołasz samodzielnemu przejściu przez cały proces rejestracyjny, zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem, ponieważ postaramy się w nim ukazać korzyści płynące z rejestracji spółki z oo przez Internet.

W pierwszej kolejności pragniemy zaznaczyć, iż wybór tego sposoby rejestracji wiążę się z dwoma najważniejszymi korzyściami, a mianowicie:
– możliwość załatwienia wszystkich formalności przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu, co jest możliwe dzięki intuicyjnemu systemowi, który prowadzi krok po kroku przez cały proces rejestracyjny (zarówno sporządzenie umowy, jak i wypełnienie wniosku do KRS),
– uniknięcie konieczności wizyty u notariusza, co pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i koszt taksy notarialnej w kwocie 500 zł.

Nie należy jednak zapominać o tym, iż poza korzyściami związanymi z wyborem rejestracji elektronicznej, istnieją również pewne ograniczenia, spośród których nie sposób nie wspomnieć o tym, iż rejestrując spółkę przez Internet nie ma takiej elastyczności w kwestii kształtowania umowy spółki, jak ma to miejsce u notariusza. Prócz tego przy zakładaniu spółki elektronicznie, nie ma możliwości modyfikowania kwestii dotyczącej roku obrotowego, który wówczas będzie równał się z rokiem kalendarzowym. Z kolei kapitał zakładowy będzie można pokryć wyłącznie wkładami pieniężnymi.

W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości odnośnie zakładania spółki – zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy udzielą odpowiedzi na każde pytanie.