Zakładanie spółki z o.o. w trybie S24

Zakładanie spółki z o.o. w trybie S24 stanowi rozwiązanie, za którego pośrednictwem założonych zostało w ostatnich 4 latach większość spółek z ograniczoną odpowiedzialnością w naszym kraju.

Od kiedy tylko w 2012 roku pojawiła się możliwość przeprowadzenia procedury zakładania działalności gospodarczej przez Internet, przedsiębiorcy zaczęli odchodzić od tradycyjnej rejestracji. Standardowe zakładanie spółki z o.o. łączyło się z koniecznością sporządzenia umowy w formie aktu notarialnego, wypełnianiem i składaniem formularzy KRS (KRS-W3, KRS-WE, KRS-WK, KRS-WM) oraz nawet kilkutygodniowym oczekiwaniem na ich rozpatrzenie. Nic więc dziwnego, że kiedy tylko pojawiło się rozwiązanie ułatwiające procedurę, tak liczne grono przedsiębiorców postanowiło z niego skorzystać.

Zakładanie spółki z o.o. w trybie S24 umożliwia sporządzenia umowy na podstawie przygotowanego wzorca i obliguje przyszłego właściciela firmy do wypełnienia tylko jednego, elektronicznego wniosku. Formalności dzięki systemowi zostają całkowicie zminimalizowane, a czas oczekiwania na rozpatrzenia wniosku skrócony do zaledwie 24 godzin. Przedsiębiorca decydujący się założyć spółkę w systemie S24 oszczędza nie tylko czas, ale również i pieniądze, ponieważ płaci niższą opłatę do wniosku i nie musi płacić za sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązanie jest również możliwość skorzystania z pomocy ekspertów, którzy przeprowadzą nas przez procedurę oraz możliwość aktualizowania danych w Krajowym Rejestrze Sądowym przez Internet.