Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zdalnie

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są w Polsce popularną formą prowadzenia działalności gospodarczej. Prowadzenie firmy w tej formie jest korzystne dla przedsiębiorcy – posiada ona ograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki oraz może uniknąć konieczności płacenia wysokich składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Rejestracja firmy w tej formie możliwa jest przez Internet lub tradycyjnie. To od przedsiębiorcy zależy, który ze sposobów założenia spółki wybierze. Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zdalnie to idealne rozwiązanie dla tych, którzy w szybkim czasie chcą rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Rejestracja spółki przez Internet możliwa jest od 1 stycznia 2012 roku, dzięki specjalnej platformie teleinformatycznej, która została udostępniona dla przedsiębiorców przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Proces rejestracji spółki online trwa maksymalnie 24 godziny.

Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zdalnie odbywa się bez udziału notariusza, dlatego też nie trzeba opłacać wysokich kosztów notarialnych. Wszystkie dokumenty niezbędne do rejestracji spółki generowane są automatycznie na platformie. Do podpisu umowy spółki wystarczy zwykły podpis elektroniczny, jednak już niedługo może się to zmienić i wymagane będzie posiadanie podpisu ePUAP lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Interesuje Państwa założenie spółki z o.o. przez Internet? Serdecznie zapraszamy do współpracy. Oferujemy profesjonalną pomoc w rejestracji spółki.