Zakup spółki z o.o. 2018

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z dwóch dostępnych na polskim rynku spółek kapitałowych. Jak sama nazwa wskazuje podmiot ten charakteryzuje ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę. W skrócie znaczy to tyle, że wspólnicy nie muszą obawiać się o własne mienie w przypadku gdyby spółka popadła w problemy finansowe. Spółka z o.o. dysponuje także osobowością prawną dzięki czemu posiada prawa i obowiązki, a także może zostać pozwaną, jak i samodzielnie pozywać.

Do założenia spółki z o.o. wystarczy zaledwie 5 tysięcy złotych. Jest to ogromne udogodnienie, gdyż inna spółka kapitałowa tj. spółka akcyjna wymaga wniesienia wkładów w wysokości aż 100 tysięcy złotych.

Tradycyjna rejestracja spółki z o.o. niestety jest długa i skomplikowana. Wymaga uzupełnienia wielu wniosków i formularzy, a następnie złożenia ich do poszczególnych instytucji. Na szczęście niedogodności te można niemal całkowicie zredukować. Szansę taką daje zakup gotowej spółki, czyli jednostki która przeszła już pełną rejestracją, a więc dysponuje numerami NIP, KRS i REGON, kapitałem zakładowym oraz kompletem dokumentów. Decydując się na kupno gotowej spółki jedynym obowiązkiem przyszłego właściciela jest złożenie podpisu na umowie spółki sporządzonej w formie aktu notarialnego pod nadzorem notariusza.

Zakup spółki z o.o. 2018 to gwarancja szybkiego i bezpiecznego startu. Jeżeli są Państwo zainteresowani nabyciem gotowej spółki zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy. Nasi przedstawiciele omówią szczegóły oraz odpowiedzą na wszelkie pytania.