Założenie firmy sp. z o.o. 

Na Polskim rynku istnieje kilka możliwości założenia swojej firmy. Jednym ze sposobów jest założenie firmy sp. z o.o. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jest jedną z najchętniej zakładanych form gospodarczych. Ma ona wiele zalet.  
 
Pierwszą zaletą jest, to że wspólnicy nie mają odpowiedzialności płacić swoim prywatnym majątkiem za zobowiązania spółki. Ograniczają się jedynie za wniesione do niej wkłady. Jednak w razie jej niepowodzenia (likwidacja, upadłość) po spłacie wszystkich wierzytelności, gdy nie zostanie żaden majątek nie ma możliwości odzyskania zainwestowanych pieniędzy w spółkę.  
 
Kapitał zakładowy w porównaniu do innych form działalności gospodarczej wynosi jedynie pięć tysięcy złotych.  
 
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest połączeniem sp. kapitałowej z osobowymi jej cechami (np. można wyrzucić jednego ze wspólników)  
 
Prowadzenie takiej działalności jest także mniej kosztowne od sp. akcyjnej, gdzie przy zgromadzeniu musi być obecny notariusz, który protokołuje (co oczywiście wiąże się z kosztami taksy notarialnej).  Korzystny dla wielu może okazać się fakt, że rejestracja takiej spółki może odbywać się online. Jest to szybszy i prostszy sposób w porównaniu do tradycyjnej rejestracji. Sam formularz jest skonstruowany tak, że bez żadnej konieczności konsultacji ze specjalistą sam przedsiębiorca jest w stanie poprawie go wypełnić. W takiej formie spółka jest już gotowa do działalności gospodarczej już po dwudziestu czterech godzinach od jej rejestracji.  
 
Prowadzenie samej spółki wymaga znajomości prawi i obowiązków. Należy być na bieżąco z nowelizacjami i nowinkami na rynku.