Założenie prostej spółki akcyjnej w 2022

Początkowo przedsiębiorcy podchodzili sceptycznie do nowej formy prawnej, jaką jest prosta spółka akcyjna. Spodziewano się, że już w 2021 roku będzie ona jednym z najczęściej wybieranych rodzajów działalności. Wszystko jednak wskazuje na to, że przedsiębiorcy przekonują się do niej dopiero teraz.

Rosnąca popularność prostej spółki akcyjnej

Możliwość założenia prostej spółki akcyjnej weszła w życie 1 lipca 2021 roku jako nowe rozwiązanie dla młodych przedsiębiorców i firm, którzy dopiero planują otworzyć biznes oraz doskonały wybór dla startupów. W 2021 roku tylko nieliczni decydowali się na nią, jednak obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Prosta spółka akcyjna jest znacznie łatwiejsza w prowadzeniu, a także zdecydowanie łatwiej jest ją rozwiązać niż inne formy prawne. PSA charakteryzuje się niskim kapitałem akcyjnym, prostszymi procedurami i zasadami, elastycznością, możliwością organizacji wielu spraw internetowo. Nic więc dziwnego, że rośnie jej popularność.

Ten wpis może Cię zainteresować – Zmiana kodów PKD w KRS

Jak przebiega założenie prostej spółki akcyjnej?

Założenie prostej spółki akcyjnej w 2022 dzięki możliwości skorzystania z portalu S24 i pomocy doradców jest wyjątkowo proste. Portal ten udostępnia odpowiedni wzór umowy, w którym należy uzupełnić wszelkie dane i wygenerować umowę. Następnie taka umowa musi być podpisana podpisem elektronicznym przez wszystkich założycieli spółki. Należy jednak pamiętać, że umowa sporządzona w S24 nie może zostać spersonalizowana, nie mogą zostać na nią naniesione żadne sugestie czy potrzeby. Aby uzyskać taką możliwość, w sytuacji gdy umowa PSA musi być bardziej dostosowana do prowadzonego przedsiębiorstwa, należy skorzystać opcji tradycyjnego sporządzenia u notariusza. Dopiero po zawarciu umowy możliwe jest założenie prostej spółki akcyjnej w 2022.
Jeśli poszukują Państwo podmiotu, który pomoże w przeprowadzeniu procedury – zapraszamy do współpracy. Jeżeli skorzystają Państwo z oferty S24, całą rejestrację można przeprowadzić online. Natomiast przy skorzystaniu z usług notariusza możemy pomóc w przygotowaniu treści umowy oraz organizacji spotkania w kancelarii notarialnej. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie.

Prosta spółka akcyjna rejestracja

Pełna oferta usług – Rejestracja spółki z o.o. pomocą ekspertów oraz rejestracja PSA.

Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania oraz przedstawimy szczegóły oferty.