Założenie spółek z o.o. online

Od stycznia 2012 możliwe jest założenie spółek z o.o. online – nie tylko w trybie stacjonarnym, tradycyjnym, które wiąże się z licznymi obowiązkami takimi, jak sporządzanie i przedłożenie wniosków do KRS oraz koniecznością długiego oczekiwania na jego rozpatrzenie. Początkowo przyszli przedsiębiorcy mogli w systemie S24 rejestrować tylko spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, z czasem jednak poszerzono możliwości systemu i dziś można za jego pośrednictwem założyć również spółki komandytowe i jawne.

Wielu przyszłych właścicieli firm korzysta z możliwości rejestracji online, z uwagi na liczne korzyści z jakimi wiąże się to rozwiązanie. Do największych zalet systemu zaliczamy:

– ograniczenie czasu oczekiwania na odpowiedź sądu do zaledwie 24 godzin,
– ograniczenie formalności, wniosków i podań,
– możliwość założenia spółki bez wychodzenia z domu, z dowolnego miejsca w Polsce,
– brak konieczności dokonywania opłaty notarialnej,
– niższe koszty związane z tańszą opłatą za wniosek,
– możliwość aktualizowania danych firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym przez Internet.

Założenie spółek z o.o. online nie jest trudną procedurą. Wymaga założenia konta w ministerialnym systemie, sporządzenia umowy zgodnie z przedstawionym wzorcem i wypełnienia elektronicznego wniosku. Przedsiębiorcy, którzy obawiają się, że nie poradzą sobie z obsługą systemu lub boją się popełnienia błędu w czasie wypełniania wniosku lub wzorca umowy mogą liczyć na wsparcie firm, które oferują swoją kompleksową pomoc w tym zakresie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które gwarantuje bezpieczne i poprawne przebrnięcie przez procedurę.