Założenie spółek z o.o. w trybie s24

Założenie spółek z o.o. w trybie S24 stanowi bardzo korzystną alternatywę dla tradycyjnej rejestracji. Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się z niej skorzystać ponieważ pozwala ona wyeliminować wszelkie uciążliwe aspekty przeprowadzania tradycyjnej procedury.

Założenie spółek z o.o. w trybie S24 wiąże się z licznymi zaletami, takimi jak:

1. Niższe koszty
Rejestrując spółkę w systemie elektronicznym nie trzeba sporządzać umowy w formie aktu notarialnego oraz co za tym idzie ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów, ponadto opłata do wniosku KRS jest tańsza niż w przypadku standardowej rejestracji. Przedsiębiorca oszczędza ponad 300 złotych.

2. Mniej formalności
Skorzystanie z systemu zwalnia z obowiązku sporządzenia i złożenia wniosków i formularzy KRS takich, jak KRS-W3, KRS-WE, KRS-WK, KRS-WM. Wystarczy wypełnić wzorzec umowy oraz jeden, elektroniczny formularz.

3. Krótszy czas
Oczekiwanie na rozpatrzenie złożonych wniosków w przypadku standardowej procedury zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością trwa nawet kilka tygodni, w przypadku rejestracji spółki przez Internet trwa maksymalnie dobę.

4. Dodatkowe możliwości
Tylko właściciele spółek założonych w systemie S24 mogą w przyszłości aktualizować dane w Krajowym Rejestrze Sądowym przez Internet.

5. Pomoc ekspertów
Firmy świadczące usługi związane z rozpoczynaniem prowadzenia działalności gospodarczej przyszłym przedsiębiorcom służą swoją pomocą tym, którzy obawiają się obsługi systemu, przeprowadzając ich przez kolejne etapy procedury.