Założenie spółki z o.o. 2017

Założenie spółki z o.o. 2017 w zasadzie niczym nie będzie różniło się od zakładania tego podmiotu gospodarczego w poprzednich latach ,jeżeli chodzi o samą procedurę. Przedsiębiorcy planujący podjęcie działalności w tej formie niezmiennie będą mogli dokonywać jej tradycyjnie lub przez internet. Proces będzie przebiegał dokładnie tak samo, jak w roku 2016 czy 2015.

Zmianą, której obawiają się przyszli przedsiębiorcy nie jest zmiana przepisów dotyczących samej rejestracji, ale zmiana dotycząca zgłoszenia firmy do rejestru płatników VAT. Zaproponowane przez Ministerstwo modernizacje w tym zakresie mają zaostrzyć przepisy dotyczące weryfikacji podmiotów ubiegających się o wpis do rejestru. Reorganizacja systemu ma na celu zabezpieczenie Skarbu Państwa i identyfikację podmiotów zarejestrowanych na potrzeby dokonywania oszustw podatkowych. Już za kilka dni wprowadzona ma zostać kaucja rejestracyjna warunkująca wpis do rejestru dla podmiotów, co do których istnieje ryzyko, że będą one zalegały z płatnościami w zakresie podatków. Część przedsiębiorców starająca się pozyskać numery VAT czy VAT UE spotka się z odmową, część już zarejestrowanych podmiotów być może zostanie wykreślona z rejestru.

Decydując się na działalność gospodarczą w nowym roku warto skorzystać z pomocy firmy oferującej pomoc w rejestracji podmiotów, której pracownicy dzięki dogłębnej analizie i znajomości przepisów, z pewnością pomogą przebrnąć przez procedurę zgłaszania firmy do rejestru płatników VAT.