Założenie spółki z o.o.

Znalazłeś się w dobrej sytuacji materialnej i chcesz dobrze zainwestować swoje zgromadzone pieniądze? Marzy Ci się własna działalność gospodarcza, dzięki której mógłbyś zarobić dużo pieniędzy? A może uznałeś, że czas coś zmienić i rozpocząć nowy etap w swoim życiu? Masz czas, pieniądze i dobre chęci? Założenie spółki z o.o. jest właśnie dla ciebie!

Boisz się, że jeśli otworzysz swój pierwszy biznes i nie mając doświadczenia stracisz wszystkie pieniądze? Nic podobnego! Właściciele spółki z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiadają za zobowiązania spółki tylko do wysokości wniesionych wkładów. A może chcesz otworzyć spółkę ze swoim dobrym znajomym? Nic nie stoi Ci na przeszkodzie! Załóżcie spółkę razem, jako wspólnicy i zarabiajcie dwa razy więcej! Ale najpierw będziesz musiał zadecydować w jaki sposób staniesz się właścicielem swojej spółki: czy w sposób tradycyjny- zakładając spółkę od podstaw, czy też zdecydujesz się na zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Założenie spółki z o.o. w sposób tradycyjny zajmuje ok. 6-8 tygodni. Należy uzbroić się w dużą cierpliwość ponieważ zaraz po spisaniu umowy spółki u notariusza, w pierwszej kolejności będziemy musieli udać się do Krajowego Rejestru Sądowego i tam złożyć odpowiednie wnioski na wpis do rejestru. A są to: KRS-3, KRS-WE, KRS-WK, KRS-WM. Zarząd musi to zrobić nie później niż do sześciu miesięcy od dnia zawarcia umowy spółki z o.o, bo po tym terminie umowa spółki przestaje być ważna. Rejestracja w KRS trwa ok. 7 dni.

Ale od 1 stycznia 2012 roku istnieje duże ułatwienie dla zakładających nowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Bowiem wpis do rejestru możemy wypełnić oraz wysłać on-line i dzięki temu długość rejestracji zmniejszy się o 6 dni! Wpis będziemy w stanie otrzymać nawet do 24 godzin! Jednak podczas zakładania spółki z o.o. przez internet kapitał zakładowy, czyli 5000 złotych, może być zapłacony tylko w formie gotówki- nie przyjmuje się żadnych aportów. Ale i tak dużo łatwiej jest nam założyć spółkę przez internet, bo zaoszczędzamy czas, pieniądze i unikniemy wizyty w urzędzie, czego za pewne każdy z nas nie znosi. Założona spółka z o.o. przez internet nie rożni się zbytnio od tej założonej w tradycyjny sposób, a w obecnym czasie na pewno każdy z nas posiada w domu co najmniej jeden komputer i żadnego problemu z założeniem spółki z o.o. on-line nie będzie!

Założenie spółki z o.o. choć zajmie nam trochę czasu będzie miało swoje bardzo dobre strony w przyszłości. Będąc właścicielem spółki z o.o. będziemy zarabiać bardzo duże pieniądze i naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać! Jeśli tylko mamy zgromadzone pieniądze na kapitał zakładowy już dziś dokładnie zastanówmy się, czy lepiej założyć spółkę z o.o. samemu czy ze wspólnikiem i najlepiej już jutro udać się do najbliższego notariusza, aby spisać umowę spółki!