Założenie spółki z udziałem spółek LTD

Założenie firmy w Polsce z udziałem spółki zagranicznej – czy to możliwe? W jaki sposób przeprowadzić procedurę rejestracji? Decydując się na to rozwiązanie warto rozważyć założenie spółki z udziałem spółek LTD. Dlaczego? Czym jest spółka LTD?

Spółka LTD jest kontrolowana przez prawo angielskie. Warunkiem jej założenia jest posiadanie brytyjskiego adresu siedziby. Warto jednak zaznaczyć, że działalność nie musi być prowadzona całkowicie w Wielkiej Brytanii. Przedsiębiorcy mają możliwość prowadzenia biznesu w Polsce.

Spółka LTD najczęściej porównywana jest do polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Istotnie należy podkreślić, że angielska spółka ma wiele zalet pod kątem podatkowym oraz prowadzenia firmy.

Założenie spółki z udziałem spółek LTD – o czym pamiętać?

Jeżeli wspólnikiem nowej spółki z o.o. ma być spółka zagraniczna, należy przygotować następujące informacje:
1. Pełna nazwa firmy
2. Numer w rejestrze
3. Nazwa rejestru
4. Organ prowadzący rejestr
5. Kraj rejestru

Osoba decydująca się na założenie tego rodzaju spółki musi również przygotować dane identyfikacyjne osoby uprawnionej do reprezentacji podmiotu oraz także przetłumaczony dokument z którego wynika uprawnienie do reprezentacji.

Dokumenty muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.

Nasze biuro oferuje pomoc w zakresie rejestracji spółki z o.o. udziałem spółki zagranicznej – zapraszamy zainteresowanych do kontaktu.