Zawiązanie spółki z o.o.

Zawiązanie spółki z o.o. to dla wielu osób rozpoczynających działalność gospodarczą wybór najlepszej formy do prowadzenia działalności gospodarczej, a z drugiej strony spory problem. Chociaż spółka z o.o. ma wiele zalet, proces jej rejestracji jest znacznie bardziej skomplikowany niż się wydaje.

Zawiązanie spółki z o.o. rozpoczyna się od sporządzenia umowy spółki. Dokument ten musi zostać sporządzony w formie aktu notarialnego, dlatego zakładający spółki z o.o. muszą z umową spółki udać się do notariusza. To dodatkowy kłopot przy zakładaniu działalności gospodarczej.

Zawiązanie spółki to również obowiązki związane ze sporządzaniem licznych formularzy rejestracyjnych. Poza sporządzeniem ich należy także udać się do właściwego sądu rejestrowego, gdzie trzeba sprzedaż spółekzłożyć odpowiednie dokumenty i uiścić niezbędne opłaty za wpis do rejestru przedsiębiorców i ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Zawiązanie spółki z o.o. wbrew pozorom nie musi być takie skomplikowane, ale są sposoby ułatwiające zakładanie spółek.

Sposobem, by uniknąć samodzielnej rejestracji jest skorzystanie z usług rejestracyjnych spółek. Wybór takiej usługi jest korzystny, gdyż to specjaliści zajmują się wszystkimi formalnościami związanymi z zarejestrowaniem firmy.
Kolejnym sposobem na ułatwienie w zakładaniu działalności gospodarczej jest zakupienie gotowych spółek. Rozwiązanie to umożliwia rozpoczęcie działalności już w ciągu kilku dni, bo tyle zajmuje zakupienie firmy.

Sposobów na zawiązanie spółki z o.o. bez konieczności przeprowadzenia rejestracji samodzielnie jest kilka. Każde z nich jest wystarczająco atrakcyjne.

Jeżeli pragniecie Państwo ułatwić i przyspieszyć zakładanie firmy, zapraszamy do wyboru pośród naszych usług. Znajdziecie tam zarówno usługi rejestracyjne spółek oraz gotowe spółki, zarówno te czyste jak ze stażem.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami