Zmiana adresu siedziby spółki z o.o.

Jeśli w najbliższym czasie dotyczyć Cię będzie zmiana adresu siedziby spółki z o.o. to ten artykuł wskaże Ci drogę jak tego dokonać.

Po pierwsze powinieneś zaktualizować dane adresowe firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym. Następnie należy ten fakt przedstawić za pomocą odpowiednich formularzy innym urzędom (Urzędowi Skarbowemu, Urzędowi Statystycznemu i Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych).

Urząd Skarbowy: wniosek NIP – 2.
Urząd Statystyczny: wniosek RG – 1.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych: wniosek ZUS ZPA.

Wniosek wysyłany KRS (KRS Z3) powinien być dostarczony w ciągu 7 dni od zwołania Nadzwyczajnego Zgromadzenia Zarządu. Zgromadzenie to podpisuje uchwałę o zmianę adresu siedziby spółki z o.o. Oczywiście spółka wnosi opłaty w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
WAŻNE: Pamiętaj o tym, aby osoby uprawnione złożyły swoje podpisy na tych dokumentach.

Jeśli zmieniasz adres siedziby spółki z o.o. to pomyśl o Wirtualnym Biurze. Najczęściej siedziba e-biura mieści się w największym mieście w Polsce, a to daje szansę na posiadanie prestiżowego adresu. Dodatkowo sprawy związane z prowadzeniem firmy takie jak: odbieranie telefonów, e-maili, faksów, umawianie na spotkania wykonywane są przez pracowników wirtualnego sekretariatu. Możesz również skorzystać z usługi księgowości.

Jeśli nie wiesz jak wypełnić wnioski, a zmiana adresu siedziby spółki z o.o. jest dla Ciebie priorytetem skonsultuj się z naszymi pracownikami. Zachęcamy również do skorzystania z usługi Wirtualnego Biura.