Zmiana adresu wspólnika spółki jawnej w KRS

Zmiana adresu wspólnika spółki jawnej zarejestrowanej w KRS może wymagać dokonania wpisu do rejestru. Zgodnie z art. 3 ustawy o KRS, przedsiębiorcy mają obowiązek zgłaszania zmian swoich danych do rejestru przedsiębiorców.

W przypadku zmiany adresu jednego ze wspólników spółki jawnej, należy złożyć odpowiedni wniosek do KRS, zawierający informacje o zmianie oraz aktualny adres wspólnika. Wniosek ten musi być złożony przez reprezentanta spółki, na przykład przez jej prezesa lub członka zarządu.

Ten wpis może Cię zainteresować – Jak zmienić nazwisko w S24?

Wniosek o zmianę danych w KRS można złożyć osobiście w urzędzie lub drogą elektroniczną, przy użyciu podpisu elektronicznego. W przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną, wymagane są również załączniki, takie jak umowa spółki, dokumenty potwierdzające tożsamość reprezentanta spółki oraz dokumenty potwierdzające zmianę adresu wspólnika.

Ten wpis może Cię zainteresować – Zmiana adresu do doręczeń członka zarządu

Po złożeniu wniosku w KRS i dokonaniu opłaty za dokonanie zmiany danych, zmiana zostanie dokonana w rejestrze przedsiębiorców. Warto zauważyć, że zgłoszenie zmiany adresu wspólnika w KRS jest ważne również z punktu widzenia wysyłanych przez sądy pism oraz korespondencji z urzędami skarbowymi i ZUS-em.

Jeśli jesteś zainteresowany zmianą adresu wspólnika spółki jawnej w KRS, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Dołożymy wszelkich starań, aby cały proces przebiegł sprawnie i bez żadnych problemów.

 

zmiana umowy spółki w KRS