Zmiana kodów PKD w KRS

Zmiana kodów PKD w KRS – czy procedura wymaga złożenia odpowiedniej dokumentacji spółki w KRS? Jak przeprowadzić zmianę danych w KRS w zakresie kodów PKD?

Właściciele podmiotów wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego zobowiązani są do aktualizacji danych spółki w zakresie informacji podanych w rejestrze przedsiębiorców. Za nieaktualne dane w KRS grożą wysokie kary finansowe, a w niektórych przypadkach nawet likwidacja firmy.

Ten wpis może Cię zainteresowaćWybór kodów PKD dla spółki

Zmiana kodów PKD w KRS

W sytuacji, gdy zmienia się profil działalnosci firmy, przedsiębiorca zobowiązany jest do przeprowadzenia procedury aktualizacji danych spółki w zakresie PKD. Konieczność zmiany dotyczy zarówno dodania nowych kodów jak równiez usunięcia informacji na temat nieaktualnych wpisów.

Aktualizacji należy dokonać w terminie 7 dni od wystąpienia zmiany PKD.

W przypadku spółek zmianę należy przeprowadzić w Krajowym Rejestrze Sądowym, obecnie wyłącznie w formie elektronicznej.

Kod PKD a umowa spółki

Jeżeli zmiana dotyczy głównego kodu PKD spółki opisującego najważniejszy profil działalności zmiana podlega aktualizacji zapisów umowy spółki.

W procesie aktualizacyjnym należy wskazać informacje zmienne w terminie 7 dni od dnia podjęcia uchwały o zmianie PKD spółki.

 

Brak zmiany kodów PKD spółki konsekwencje

Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że niedopełnienie obowiązku aktualizacji danych spółki w KRS w zakresie PKD może wiązać się z poważnymi konsekwencjami, a w niektórych przypadkach również wszczęciem postępowania przymuszającego lub likwidacją firmy.

 

zmiana-pkd-spolki-krs

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – AKTUALIZACJA DANYCH SPÓŁKI W KRS
Oferujemy kompleksową pomoc w zakresie przeprowadzenia procedury aktualizacji danych spółki PKD w KRS.