Zmiana wysokości CIT 2019

25 września 20178 roku do siedziby Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy podatkowej odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych, jak również podatku dochodowego od osób prawnych. Generalnie zmiany te miały wprowadzić nowe zasady korzystania oraz rozliczania się z tytułu podatku CIT.

Planowany projekt zakładał obniżenie stawki podatku CIT z obecnego 15% do poziomu 9% uzyskanego przez jednostkę dochodu. Po długich negocjacjach postanowiono, że zmiany te wejdą w życie od 1 stycznia 2019 roku. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że nie każdy przedsiębiorca będzie miał prawo do skorzystania z obniżonej stawki podatku CIT.

Jak się okazuje, z nowej stawki podatku CIT będą mogli skorzystać jedynie mali podatnicy, w przypadku których wartość przychodów ze sprzedaży nie przekroczyła w danym roku podatkowym 1,2 mln euro. Prócz tego prawo do korzystania z niższego podatku CIT będą mieli także właściciele firm, którzy dopiero decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej.

Zmiana wysokości CIT 2019 to dobra okazja dla osób planujących rozpocząć przygodę z własną działalnością, mogą tym samym płacić niższy podatek i ponosić niższe koszty.

Nie zwlekaj! Podejmij decyzję o założeniu własnej działalności i skorzystaj z niższej stawki podatku CIT!