Zmiany w procedurze rejestracji spółek przez Internet

Zmiany w procedurze rejestracji spółek przez Internet już wkrótce zostaną wprowadzone w życie. Najprawdopodobniej w pierwszej połowie nowego roku przedsiębiorcy stracą możliwość założenia firmy jeszcze na obecnie obowiązujących przepisach. Do tej pory do przeprowadzenia procedury wystarczał zwykły e-podpis, zapowiadane zmiany mają jednak zaostrzyć wymogi dotyczące e-podpisu.

Z uwagi na zdarzające się sytuacje nieuprawnionego wykorzystywania cudzych danych osobowych do zawiązania spółki na kogoś innego, postanowiono wzmożyć weryfikację i skutecznie uniemożliwić założenie firmy przez Internet na osobę trzecią. Aby móc przeprowadzić procedurę przyszli właściciele spółek będą musieli zainwestować w kwalifikowany podpis elektroniczny lub będą musieli założyć zaufany profil w systemie ePUP.

Są to na szczęście, w zasadzie jedyne zmiany zapowiadane na 2017 rok dotyczące elektronicznej rejestracji działalności gospodarczej w ministerialnym systemie. Przedsiębiorcy nie stracą szansy na szybkie i bezproblemowe założenie firmy bez wychodzenia z domy, będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki i dopełnić dodatkowych formalności.

Nadal mają Państwo szansę przeprowadzić procedurę jeszcze przed wprowadzeniem planowanych zmian. Dokładny termin wcielenia ich w życie nie jest jeszcze znany. Jeśli będą Państwo potrzebowali pomocy nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania oraz postarają się udzielić Państwu kompleksowego wsparcia w zakresie rejestracji działalności gospodarczej.