Zmiany w procedurze rejestracji spółek S24

Aby przeprowadzić procedurę założenia spółki w ministerialnym systemie należy dopełnić pewnych obowiązkowych czynności.

Najpierw należy założyć konto użytkownika w systemie eKRS – każda osoba, która będzie podpisywać umowę musi mieć aktywne konto. Następnie przedsiębiorca musi zebrać i uporządkować pewne informacje, które następnie wykorzysta do sporządzania umowy spółki i wypełnienia formularza wniosku: zakres PKD, nazwa spółki, dane adresowe, informacje o wspólnikach i podziale udziałów, oraz informacje o organach, które będą funkcjonowały w firmie. W dalszej kolejności należy wprowadzić zgromadzone dane do elektronicznego formularza. Po wygenerowaniu dokumentów należy je podpisać podpisem elektronicznym

UWAGA: Od 2017 roku zwykły e-podpis nie wystarczy do podpisania dokumentów w ministerialnym systemie do rejestracji spółek przez internet. Przedsiębiorcy zostaną zobligowani do zainwestowania w kwalifikowany podpis elektroniczny lub założenia profilu w systemie ePUAP.

Planowane zaostrzenie przepisów ma na celu ograniczenie możliwości nieuprawnionego wykorzystywania nie swoich danych do zawiązania spółki.

Po podpisaniu dokumentów przyszli właściciele spółki będą musli opłacić wniosek o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego oraz ponieść koszty związane z ogłoszeniem pierwszego wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Jeżeli będą Państwo potrzebować pomocy w zakresie rejestracji spółki nasi pracownicy chętnie Państwu pomogą – zachęcamy do zadawania pytań i podejmowania współpracy z naszą firmą.